Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.

Adnan Oktar iddianamesinin kabulunun ardından 17 Eylül 2019 tarihinde Silivri Ceza İnfaz Kurumları duruşma salonunda 30.Ağır Ceza tarafından ilk duruşma görüldü.

İlk gün Adnan Oktar savunmasını verdi. Savunma 3,5 saat sürdü. Adnan Oktar savunmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“İngiliz derin devleti mahkemenizi kullanmak istiyor. Tayyip Beyi devirmek istiyorlar. Tutuklandıktan sonra dolar 3.70'ten 5 liraya çıktı. Ben tutklandıktan sonra Tayyip Bey oy kaybetti. Ben dışardayken milyonlarca oy kullanılmasını sağlıyordum. Nitekim tutuklanınca büyükşehirler kaybedildi. Milyonlarca sevenim var, Tayyip Bey'i yalnız bıraktılar, neşesi kalmadı.

"Tayyip Bey beni yakından tanır, beni sever. Tayyip Bey evimize gelirdi, yemek yerdik, yatımızda da gezdirdik"

"Ben bana bağlı gruptaki kadınları Allah aşkı ile sevdim. Kötü bir niyetim olmadı, yazılanların hepsi iftira"

"Benim ardımdan sıra Cübbeli Ahmet Hoca'ya, Süleymancılara, Nakşilere gelecek. İngiliz derin devletinin planı bu."

"Darwinizme ve ateizme" karşı olduğunu söyledi ve "Bunlara karşı çok güçlü mücadele ettiğimiz için, FETÖ gibi örgütlere karşı güçlü mücadele ettiğimiz için, bunun en etkili önleyicisi beni gördükleri için beni ekarte etmeye çalışıyorlar" dedi.

  "Müslüman bir arkadaş grubuyuz. Çok güzel bir ekolüz."

"Yerli ve milli bir insanım, milliyetçi bir insanım" diyen Oktar, "Devlete sizin bildiğiniz, bilmediğiniz çok hizmet verdim. Arkadaşlarımızın MİT görevlileriyle de görüşmeleri oldu" diye konuştu ve Turan fikrini savunduğunu ekledi: "Ben büyük Türkiye'yi, Turan'ı, Türk-İslam birliğini hedefliyorum."

"FETÖ ile bağlantılı olduğu" yönündeki iddialarla ilgili Oktar, "kendilerinin zihniyet olarak zıt olduklarını, onların kendi gruplarını hiçbir zaman sevmediklerini" söyledi ve 2014'teki övücü laflarını ise "Fethullah Gülen'i kızdırmak ve gruplarına bulaşmasını önlemek için sarfettiğini" belirtti.

Oktar, "Cüppeli Ahmet Hoca'yla görüştüm, Menzilcilerle görüştüm; bunlarda fayda var ama FETÖ'yle görüşmedim. Onların gazetelerini almadık, bankalarına para yatırmadık, dershanelerine gitmedik" dedi.